[ГПКЧ ]
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Гоголівська література » Шановане (Улюблені книжки і не лише)
Шановане
MyroslavaДата: Вт, 09-10-07, 13:41 | Повідомлення# 1
Матушка
Група: Диякон
Повідомлень: 195
Репутація: 1
Статус: Offline
Шановні любі друзі! Кожен із вас має власні літературні преференції, досвід читання непересічних книжок, несподівані враження, книжки, вплинули на ваш світогляд, книжки, які ви викинули з балкону як відверте сміття...
Тому тут - про актуальне, цікаве і улюблене... Щоб трохи краще розуміти літературний процес і один одного...
І, для початку, невелике опитування: книжка(книжки), які ви вважаєте такими, що змінили ваш світогляд (якщо такі є).

 
cordaДата: Ср, 10-10-07, 09:03 | Повідомлення# 2
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Ромен Гарі́ Romain Gary ( 1914, Вільнюс - 1980, Париж) - французький письменник.
Справжнє ім'я - Роман Кацев (польською - Roman Kacew). Також писав під псевдонімом Еміль Ажар.
Двічі лавреат Ґонкурівської премії.

Не знаю, чи є український переклад, проте можна прочитати російською, польською, французькою, англійською...
«Обещание на рассвете», «Obietnica poranka», «La promesse de l’aube»... (1960)
Чудова проза, рекомендую.


Не вір, не бійся, не проси.
 
kokaДата: Ср, 10-10-07, 13:06 | Повідомлення# 3
Admin
Група: Чорнокнижник
Повідомлень: 472
Репутація: 5
Статус: Offline
Володимир Гжицький. "Опришки. Кармелюк"
Михайло Булгаков. "Майстер і Маргарита"
Олександр Свіяш. Серія книжок про карму.
І ще одна тонесенька брошурка... знайду - напишу, як зветься.


Приймаю замовлення на написання серенад, гімнів і шлягерів.
 
КамЮДата: Ср, 10-10-07, 13:40 | Повідомлення# 4
Почесний Мак-арій
Група: Диякон
Повідомлень: 203
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (corda)
Ромен Гарі́ Romain Gary ( 1914, Вільнюс - 1980, Париж)

Чудовий письменник, справив дуже сильне враження. Читав, звісно, російською. Сподіваюся у 2014 перекладуть українською, в нас же класику до ювілеїв видають, blahblah
Із останнього дуже сподобався Жолдаковий "Гальманах".

 
MyroslavaДата: Ср, 10-10-07, 15:22 | Повідомлення# 5
Матушка
Група: Диякон
Повідомлень: 195
Репутація: 1
Статус: Offline
Я намагаюсь пригадати дійсно ключові для себе тексти... поки пригадую поступово, бо враження забуваються.
Пам"ятаю, свого часу мене вразив Лорка - дуже відчутними були емоції від віршів, і від теоретично-поетичних розвідок. Вразив сильно, навіть частково на несвідомому рівні, до сліз.

буде згадувати далі...

З останнього прочитаного прийняла як те, шо відповідає на певні (само)питання "Пікнік на узбіччі" Стругацьких (до речі, взялась читати після розмови із Кокою Черкаським tongue )

З останнього українського сподобалась "М. Істерія" Катерини Калитко. А Жолдак навпаки, не сподобався чомусь зовсім.
______
Згадала:
Борис Віан "Шумовиння днів" (рос. - "Пена дней", тим, хто не знає франц., раджу читати все ж російською, бо укр. переклад не дуже).

Вірші Заболоцького

Повідомлення відредагував: Myroslava - Чт, 11-10-07, 13:38
 
cordaДата: Нд, 14-10-07, 13:20 | Повідомлення# 6
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Товариство, рекомендую ознайомитись з творчим доробком Марселя Еме. Особливо мені подобаються його новелки.

Не вір, не бійся, не проси.
 
AntonДата: Пт, 26-10-07, 10:10 | Повідомлення# 7
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 47
Репутація: 1
Статус: Offline
Усім студентам першого курсу філфаку, яким потрібно ще буде складати античну літературу, раджу почитати Лайоша Мештерхазі "Загадка Прометея".

Тим, хто античну літературу не складатиме, все одно раджу почитати, щоб насолодитися вишуканим стилем цього інтелектуального історичного детективу й повчитися перекидати містки від сивої давнини до сучасності елегантсько й природньо, а не так, як те роблять автори сучасних "альтернативних історій".


Джентельменові не личать емоції, які не можна виразити стандартними смайлами :)
 
MyroslavaДата: Ср, 31-10-07, 15:17 | Повідомлення# 8
Матушка
Група: Диякон
Повідомлень: 195
Репутація: 1
Статус: Offline
Чомусь не злободенні гілки дискусій розвиваються достатньо мляво...
Ау, хто ще не сказав про власні літературні уподобання megaphone

цікаво ж... а то складається дивне враження, що гаківці читають лише себе deal

і рекомендувалку на сайті...

Повідомлення відредагував: Myroslava - Ср, 31-10-07, 15:19
 
cordaДата: Пн, 05-11-07, 14:41 | Повідомлення# 9
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Пригадалося: "Ікона" Мануели Ґретковської. Як на мене - цікава річ (добре читалося у поїзді).

Не вір, не бійся, не проси.
 
kokaДата: Вт, 06-11-07, 09:20 | Повідомлення# 10
Admin
Група: Чорнокнижник
Повідомлень: 472
Репутація: 5
Статус: Offline
Оголошення : тема буде закрита через засилля спаму в ній.
№2. Може, шановна Дано, надати вам модераторські права у цій темі. щоб можна було оперативніше боротися зі спамом ?


Приймаю замовлення на написання серенад, гімнів і шлягерів.
 
SlovenaДата: Чт, 04-08-11, 10:25 | Повідомлення# 11
Початкуючий Граматик
Група: Диякон
Повідомлень: 5
Репутація: 1
Статус: Offline
З останнього, що вразило, "Самотність в мережі" Януша Вишневського (читала російською). Давненько не зустрічала нічого такого щемного про кохання. До того ж сподобалося поєднання сучасної реальності і давньої теми любові.
Дуже люблю Олді саме за їхнє вміння заходити за лаштунки міфів (не лише українських, а різних народів). Саме Олді свого часу своїм "Армагедон був вчора..." стали певним чином поворотними.
За те ж відтворення міфічності сподобався "Вовкодав" Марії Сємьонової. Хоч авторка і російська, відчувала слов'янський дух. Для мене майже український biggrin


Ласкаво просимо в Світ слова
http://www.svitslova.com/


Повідомлення відредагував: Slovena - Чт, 04-08-11, 11:14
 
Sasha_1212Дата: Пт, 27-07-12, 10:28 | Повідомлення# 12
Початкуючий Граматик
Група: Диякон
Повідомлень: 4
Репутація: 2
Статус: Offline
Я у вільний час люблю сісти вдома за чашичкою смачної кави і почитати цікаву літературу. Люблю почитати журнал "Дніпро". В ньому я дізнаюсь про українські твори, що нового в літературі. Як на мене це чудовий український журнал. який просвітляє нас і не дає забути за нашу рідну Україну та її творчість
 
azalogДата: Чт, 03-11-16, 22:41 | Повідомлення# 13
Початкуючий Граматик
Група: Бурсак
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Гей, усі, хто Гоголя читав! Його "Вибрані місця із листування з друзями", і взагалі все, що увійшло до 6 тому академічного видання творів Гоголя (НАН України) з нагоди 200-річчя від дня народження, це все заклало, і продовжує закладати по мірі свого вивчення фундамент у мою письменницьку діяльність!
Хтось читав "Вибрані місця..."??? Пишіть! Буду дуже вдячний!
 
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Гоголівська література » Шановане (Улюблені книжки і не лише)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: