Бітлівську «Yellow Submarine» не вдалося потопити
16.06.2008
Лєра Лауда І знову поговоримо про жлобство та організаційно-менеджерський примітивізм людей, що роблять українську культуру або ж принаймні намагаються полапати її своїми пальчиками.
14 червня в академії мистецтв ім.. Чайковського, що на майдані Незалежності, відбувся фінальний концерт дитячого пісенного конкурсу «Yellow Submarine». Діти переспівували у своїй інтерпретації пісні «Бітлз». І переспівували, скажу вам, дуже талановито. Тому якихось зауважень до них не може бути апріорі. АЛЕ…
Є організатори. Яким таки вдалося надати потенційно цікавому і видовищному заходу питомо нашого колориту - совкового такого колориту, з гидким і жалюгідним присмаком, якого щось ніяк наша культура не позбудеться. І цей присмак виникає насправді через дрібнички, яким у нас увагу часто просто не приділяють. Бо забувають, що саме з них, тих «дрібничок» усе і складається.
Дрібничка №1 - Одяг ведучої
Виходять на сцену ведучі - Петро Полтарев, власне організатор конкурсу, одягнений у чорний чи то темно-сірий діловий костюм (що є цілком нормально) і якась тьотя у величезній і пишній білій (точніш - вже брудно-запрано біло-сірій) сукні, яку, мабуть, витягли десь зі сценічних реквізитів академії. Сукня ця претендує на святковість і пафосність, насправді ж виглядає по-жлобськи, неестетично і демонструє лиш повну відсутність смаку у цієї тьоті чи тих, хто її одягав. А одягали очевидно за принципом сороки: «чим воно більше, чим блискучіше, тим гарніше».
Дрібничка №2 - Сценарій
Потому ведучі починають представляти одне одного. Спочатку Полтарев декілька хвилин солодко розхвалює цю жінку, що мовляв, вона така відома, така знана, така неймовірна телеведуча і таке щастя, що нині вона з нами. Я цю тьотю бачила вперше! І навіть не в тому справа - навіщо оці нудні і гидкі кількахвилинні трелі?! Далі ведуча розхвалює Полтарева. Закінчили, ура!
Продовжуємо. Зі сценарію читають знов-таки примітивні і банальні хвалебні оди конкурсу «він такий неймовірний, він такий унікальний, і всі такі чудові, і це так казково…». Чорт, конкурс таки цікавий. Але розказати про нього інакше, аніж отак, люди не можуть…
Дрібничка №3 - Дикція ведучого
Потларев виходить на сцену і мало того, що перескакує у розмові з російської на українську постійно, так ще й говорить з такою швидкістю, що розібрати з того щось нереально. У людей, що сиділи поряд зі мною, ті його «виходи» викликали просто дикий сміх.
Дрібничка №5 - Рекламаааааа
Ну це вже більш економічне питання, і я розумію, що вибити гроші на якісь культурницькі заходи дуже важко, тому й доводиться вдаватися до такого… проте, не надто приємно, коли стіни залу, де відбувається дійство, повністю завішені банерами спонсорів. Надмірна кількість надписів «Юридична фірма М.А.Г» чи щось на кшталт «Союз бджолярів України» відверто смішать, а ще більше дратують.
Так само насмішив і ще один хід організаторів, мета якого, знов-таки, привернути увагу до спонсорів - це вручення цим спонсорам якихось там статуеток. Зрозуміло, що нікому з глядачів то цікаво не було, але ж, але ж, але ж… хазяїн - барин, а за надані гроші треба якось розплачуватися.
Звісно, «Yellow Submarine» не пішла на дно. І конкурс таки вдався завдяки таланту та харизмі дітей. А от організаторам є над чим замислитися.