[ГПКЧ ]
Головна » Статті » Різне

Про так звану "бритву Окками"

Те, що називають «Бритвою Оккама», не було відкрито самим Оккамом, він лише сформулював відомий ще з часів Арістотеля «принцип достатньої ґрунтовності». «Бритва Оккама» — лише назва принципу і не означає авторства. Принцип стверджує, що не треба робити більше припущень, ніж мінімально потрібно.

Важливе уточнення, що бритва Оккама - не аксіома, а презумпція, тобто вона не забороняє більш складні пояснення в принципі, а лише рекомендує порядок розгляду гіпотез, який у більшості випадків є оптимальним.

Це були цитати  з Вікіпедії, а тепер - від себе коротенька репліка.

Вперше я почув про цей принцип "леза Окками" на початку 2000-х, на форумі "Майдан.орг.уа", коли сперечалися про те, чи існує так звана "світова змова", чи її не існує. Противники існування "світової змови"  як  останній  і найвагоміший аргумент  використовували посилання до цього принципу.

Приблизно  вони говорили таким чином:"Ніякої світової змови не існує, тому що це протирічить принципу "леза Окками"".

І все.

З тих пір я ніде не зустрічав  іншого застосування принципу "леза Окками",  крім лише  в якості  останнього доказу королів, коли  слід було б заперечити існування так званої "світової змови".


Складається враження, що "лезо Окками"  витягли на світ Божий лише для того, щоб заперечувати існування "світової змови". Більше це "лезо"  ні на що непридатне.

"Світової змови"  не існує - тому що "лезо Окками". 

І людина, котра ніколи не чула про "лезо Окками"  почувається  останнім дурнем на планеті.

Менше з тим, у суперечках про існування  чи  неіснування так званої "світової змови"  це "лезо Окками"  повинно відрізати само себе. Тому що воно є зайвим фактором (чи зайвою ознакою. чи зайвим доказом, чи зайвим предметом)  у  поясненні наявності чи відсутності  цієї "світової змови". Люди бачать звичайні речі, котрі можна довести, або навіть котрі не слід доводити - настільки вони очевидні.

Практично уся  світова фінансова  система перебуває під контролем американських банкірів, через механізм  нав'язування так званого "долара США"  у  якості  міжнародної грошової одиниці, інструменту запозичень, резервування, накопичення, тощо. Це не потребує доведення. Це очевидно.

Усіх світових лідерів, котрі тим чи іншим чином  виступають проти монополії  так званого "долара США", - рано чи пізно  вбивають або військові сили США,  або військові  сили НАТО, або ж їхні посіпаки. Це очевидно.

Так було із іракським лідером Саддамом Хусейном, так було із лівійським лідером Муаммаром Каддафі, котрі хотіли запровадити золотий динар, так мало бути і з Януковичем, міністр якого Арбузов обмовився про наміри випустити в обіг "золоту гривню"  в якості  міжнародної валюти.

І до чого тут "бритва Оккама"?


 

Категорія: Різне | Додав: koka (19-09-15)
Переглядів: 265 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]