Любі друзі гаківці-гоголівці! Пропоную розпочати проведення власного конкурсу "Гоголівська Грамота" на ГАКу між нами коханими, аби визначити такі тексти, які найбільше відповідають нашому власному розумінню та духові того, що ми самі ж можемо визначити "Гоголівщиною". Ось деякі критерії конкурсу, що мені побіжно спали на думку:
- На конкурс "Гоголівська Грамота" (приз - віртуальне (голографічне) "Гусяче Перо") номітуватимуться лише тексти, які публікувалися на сайті ГАКу.
- До журі конкурсу "Гоголівська Грамота" можуть входити лишень автори ГАКу.
- Номінувати свої власні тексти автори не можуть.
- Для номінації необхідно аби текст номінувало принаймні два (три, чотири...) инші автори Гаку.
- Обговорення номінацій відбуватиметься тільки відкрито. Тут або на ГАКУ (в рецензіях)
- Висування на номінацію обов"язково супроводжується обгрунтуванням, чому саме цей текст і що в ньому є "гоголівського".
- Коли матимемо певне коло номінантів, тоді обговорюватимемо кожен текст окремо й висловлюватимемося за чи проти. До цього обговорення можуть долучатися будь-хто (експерти, фахівці, випадкові перехожі, чительники, прихильники, вороги тощо), але визначальними будуть голоси ЛИШЕ зареєстрованих авторів ГАКу!
- З числа номінантів обираємо текст, автору якого урочисто вручаємо перехідне віртуальне "Гусяче Перо"!
Цей конкурс задумується як подія без ієрархії, без авторитетів, без експертів, без адміністрації, без бюрократії, без "особливих інтересів" чи "конфлікту інтересів" - усе виключно на паритетній і рівноправній основі peer-to-peer. Якщо Адміністрація ГАКу побажає долучитися до урочистого нагородження "Гусячим Пером" ім. Гоголя - ласкаво просимо. Утім, цікавинка цього конкурсу мусить полягати в тому, що автори обирають самі поміж себе! Варто повигадувати різні обмеження, терміни часу тощо.
Пропоную також усім майбутнім членам журі поміркувати над критеріями відбору. Що ж, власне, означає для нас сьогодні "Гоголівщина"? Визначити розміри - напр. мінімальну та максимальну кількість слів. Можливо, ще якісь инші необхідні елементи, які неодмінно мусять бути в тексті (напр. обов"язкова участь у сюжеті відьми, чорта абощо...)
Друзі, прошу висловлюйтеся!
Щиро,
Олесь Б
П.С. Як варіант - приз Віртуальна ГАКівниця чи Дигітальний Бульба - за найкраще висвітлення історичної тематики, зокрема козаччини тощо! Але, це мусить бути не просто шароварщина, а віртуально-дигітальна пост-шароварщина!