[ГПКЧ ]
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 7 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • »
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Дискусії щодо майбутнього ГАКу » Атака клонів (Зміна ніків та імен)
Атака клонів
AlarichДата: Чт, 25-10-07, 23:03 | Повідомлення# 91
Ритор Тиберій Горобець
Група: Заблоковані
Повідомлень: 57
Репутація: 4
Статус: Offline
Не знаю, пане Олесю, може, для прозових творів вводити такі онкети є смисл, а для поетичних... сумніваюсь.
 
OlesДата: Чт, 25-10-07, 23:06 | Повідомлення# 92
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
ну дьік! звісно що прозові. до поезії ж я носа не суну biggrin
 
МалахайДата: Чт, 25-10-07, 23:06 | Повідомлення# 93
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 96
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Oles)
А тепер пропоную піти далі та ррозділити категорію "рецензій" принаймні на чотири, за кількістю буковок:1. рецензія (від 250 слів і більше)2. відгук (100-249)3. репліка (50-99)4. вигук або камєнт (до 50)

Повністю підтримую!!! yes

Quote (Oles)
Крім того, може б ввести спеціальний формат для рецензій/відгуків/тощо. Наприклад, спрограмувати таку собі буцімто анкету, де рецензент/коментатор має заповнити своїми зауваженнями такі поля як "назва", "стиль", "структура", "сюжетна лінія", "головний/-і герой/-ї", "очєпятки" тощо. Також тут би можна було ввести і можливість оцінювати твір за окремими його елементами (назва, стиль, сюжетна лінія тощо), що разом складатиметься у більш-менш послідовну й виважену оцінку.

Було б добре, якби це вдалося зреалізувати. Щоправда чи не ускладнемо ми собі цим життя? У декого взагалі може відпасти бажання рецензувати. no

Бачу, що в нас зібрався клуб монархістів. king

А клони продовжують і далі здійснювати набіги crazy

 
cordaДата: Чт, 25-10-07, 23:11 | Повідомлення# 94
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Ну це ж треба! Як далеко техніка зайшла! biggrin

Хоча воно не позбавлене сенсу, якщо вдуматись.


Не вір, не бійся, не проси.
 
OlesДата: Чт, 25-10-07, 23:11 | Повідомлення# 95
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Малахай)
Щоправда чи не ускладнемо ми собі цим життя? У декого взагалі може відпасти бажання рецензувати.

собі - ні. бо насправді ті, в кого може відпасти бажання рецензувати і НЕ ЗБИРАЛИСЯ писати рецензії. в ідеалі такий новий формат рецензій має на меті ПОЛЕГШИТИ написання змістовних реценцій тим, хто цього не знає, не вміє, чи спершу не мав бажання, але коли побачив, що можна це зробити просто і ясно - то взяв і написав.

можливо я просто собі це все намріяв dry

 
tanyaДата: Пт, 26-10-07, 12:25 | Повідомлення# 96
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
Пізно я долучилась до дискусії sad Тому просто висловлю свою думку.

1. Підтримую пропозицію щодо форми написання рецензій. Нехай їхня кількість буде меншою, однак якіснішою.

2. Корпоративне братство... Мені здається - це хвороба усіх сайтів. А особливо, коли на одному сайті збираються кілька умовно назвемо "ресурсів" (що в принципі існує на ГАКу). В цілому це нормальна ситуація... Тим паче, що після другого альманаху та презентації його у Львові просто ніби "прорвало" мережу. І все попливло на ГАК (як доброго ґатунку, так і не дуже wink ) Що з цим робити? (отим, низькопробним) Як на мене - то просто банити. Жодна демократія тут не допоможе.

3. А взагалі спостерігаю надзвичайно цікаве явище. Існує ГАК і такі собі фракційні розгалуження. Скажімо, от нещодавно, після презентації альманаху прибігали представники фракції "Лутклуб". Ну... а про наших уже можна сказати, рідних, надзвичайно плодючих biggrin друзів з ПМ і говорити годі. З Артвертепу митці трапляються, але не так часто. Та й з КМО люди заходять. То до чого це я? А до того, що нам радіти треба: виходить, що інші сайти - це корпорації. А ГАК - відкрита розгалужена структура (сюди хочуть всі).

От тільки б не розгубити нашу стару гвардію... Бо справді, нових авторів є чимало. А деякі зі "старожилів" на довгий час зникають. Скажімо, недавно випірнув із небуття на поетичній сторінці Роман Кисельов (взагалі манера письма рідкісна як на сучасний момент), або та ж Віта... або Юлія Левківська. Гм... Хоч бери та пиши історичний роман у віршах як починався ГАК smile Оскільки на суч.момент навіть номінативно ота абревіатура переходить у понятійну категорію на означення цілого літературного явища, течії... Ну не знаю. Просто є автори, яких не можливо підтягнути під жодну класифікацію, а кажеш ГАК і все зрозуміло.

Аларіх, тільки не кажи, що я - "злая женщина", але я за редакторську політику та за встановлення інтелігентної монархії. Якщо людина будує дім, то цілком законономірно, що він мусить мати двері, які хоча б іноді повинні зачинятись. Аби не лізли різні моральні паралітики та інфіковані віртуальні збоченці (ки). cranky

Отже, я підтримую загальне занепокоєння ситуацією на сайті. Але, якщо на віче прийшли такі поважні люде, то значить буде діло!


модератор всіх поетів
 
MyroslavaДата: Пт, 26-10-07, 13:07 | Повідомлення# 97
Матушка
Група: Диякон
Повідомлень: 195
Репутація: 1
Статус: Offline
Я думаю, наразі більшість із дописувачів цієї гілки форуму має уявлення про те, в який бік планується розвиток сайту Гак. А ті, хто не в курсі, сподіваюсь, скоро про це дізнається. cool
shutup

І це буде такий собі монархічно-демократичний варіант. Якщо, звичайно, вдастся.

Щодо пропозиції, то це

Quote (Oles)
Дійсно, правду кажуть, що нема нічого нового в світі, бо все нове це старе... тобто свого часу я наполягав на тому, аби вважати рецензією текст не менше, ніж 100 слів. А тепер пропоную піти далі та ррозділити категорію "рецензій" принаймні на чотири, за кількістю буковок: 1. рецензія (від 250 слів і більше) 2. відгук (100-249) 3. репліка (50-99) 4. вигук або камєнт (до 50)

спробуємо зробити на автоматичному рівні - тобто щоб після написання тексту рецензії система автоматично генерувала його статус.

рекомендувалка думаю буде і модераторська, і читачів. тоді з"явиться можливість порівнювати.

щодо анкети - треба подумати. бо, знову ж таки, чим більше обов"язків дописувачів, тем менше дописів.

І ще: як одне зі стратегічних завдань програми розвитку сату визначаю залучення нових людей - як авторів, так і читачів - передусім, не з інших літературних інтернет-сайтів, а з реалу, тобто розірвати замкнене коло мережевих авторів, що читають мережевих авторів, і створити такий собі culture space, комфортний і для просто читання, і для спілкування, і для творчого зростання.

Повідомлення відредагував: Myroslava - Пт, 26-10-07, 13:19
 
cordaДата: Пт, 26-10-07, 17:57 | Повідомлення# 98
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Myroslava)
І ще: як одне зі стратегічних завдань програми розвитку сату визначаю залучення нових людей - як авторів, так і читачів - передусім, не з інших літературних інтернет-сайтів, а з реалу, тобто розірвати замкнене коло мережевих авторів, що читають мережевих авторів, і створити такий собі culture space, комфортний і для просто читання, і для спілкування, і для творчого зростання.

Гаківській спільноті бажано уважно приглядатися до новачків і всіляко підтримувати нових авторів, тобто активно і конструктивно рецензувати їхні твори. deal

Quote (tanya)
Аларіх, тільки не кажи, що я - "злая женщина", але я за редакторську політику та за встановлення інтелігентної монархії. Якщо людина будує дім, то цілком законономірно, що він мусить мати двері, які хоча б іноді повинні зачинятись. Аби не лізли різні моральні паралітики та інфіковані віртуальні збоченці (ки).

Я за політику "зачинених дверей", у які, однак, завжди можна ґречно постукати. yes


Не вір, не бійся, не проси.

Повідомлення відредагував: corda - Пт, 26-10-07, 18:45
 
ОксанкаДата: Сб, 27-10-07, 20:41 | Повідомлення# 99
СЕВАМА-МАМА
Група: Диякон
Повідомлень: 38
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (corda)
Я за політику "зачинених дверей", у які, однак, завжди можна ґречно постукати. yes

підтимую політику відкритості світу з дотриманням правил моралі і чистоти мови...
зачинена завіса... це уже колись було у нашій історії... нічого хорошого не принесло


Посміхаймось, бо ми цього варті :)
 
cordaДата: Сб, 27-10-07, 22:39 | Повідомлення# 100
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Я, Оксано, людина дуже далека від такого собі моралізаторського «замордизму». Не знаю, що Ви розумієте під тим, що «уже колись було»...

Якщо Ви натякаєте на радянські часи, коли існувала лише ота «священна корова» - Спілка письменників (з КДБ на шиї замість вінка) плюс стисло оцензуровані засади творення пролетарської літератури, то, смію Вас завірити, це не мій улюблений період в історії.

Однак я вважаю, що віртуальні спільноти на зразок «гоголівок» повинні творчо розвиватися, а їх рівень – зростати. І тут зовсім не йдеться про обмеження кількости авторів. Чим більше «свіжої крові» – тим краще. Стара гвардія вчитиметься у новачків і навпаки.

Йдеться лише про те, щоб банити всіляке сміття, про яке тут вже згадував не один дописувач, в тім – наша редактор. Психічно неврівноважених і тих, хто просто собі розважається писюканням онаністичних нісенітниць треба безжально банити, щоб не псувати несформовані смаки початківців. І тут селекція творів повинна бути прерогативою редакції.

А молодих-талановитих-перспективних - всіляко підтримувати. Нічого складного, як на мене. smile

Сподіваюся, що редакція та більшість гаківчан поділяють мою думку.

Знаєте, Оксано, відкритість душі – прекрасна риса. Доти, доки вам туди не плюнуть (чого, боронь Боже, Вам щиро не зичу).


Не вір, не бійся, не проси.
 
ОксанкаДата: Нд, 28-10-07, 15:55 | Повідомлення# 101
СЕВАМА-МАМА
Група: Диякон
Повідомлень: 38
Репутація: 1
Статус: Offline
Corda, у своєму дописі я не мала на увазі загальновідому спілку письменників. Принаймні, вона ніколи мене не цікавила і не цікавить.
Так, я писала про радянські часи, але про завісу, яка відділяла нас від світу, від реалій. Така ж завіса була і у часи Горбачова, коли у державі творилося одне, а на люди, себто за кордон, виносилося зовсім інше.
Така ж завіса є нині, бо у книгарнях засилля російськомовної продукції, а україномовних - одиниці. Недавно на севамі я робила анонс книгарні Емпік - це польсько-українська корпорація розвитку культури. Дуже гарна книгарня. Я придбала там пару книг. Але на викладці поезії серед 60 книг я знайшла тільки 2 українською мовою - Івана Драча і Івана Малковича. У нас що більше поетів нема, які публікують свої твори?
Чи тут на ГАК підняли питання про закриття української книгарні на Хрещатику. Я спеціально поїхала туди для долучення свого підпису на підтримку і надання посильної чи непосильної допомоги у вирішенні якось цього питання. Із усіх книг, які викладені до продажу, майже 5% українською мовою sad Звісно, сам факт закриття книгарні є ганебним. Але треба мислити глибше і ширше про завісу, яка нас відділяє від реалій...
Банити морально-неврівноважених типів? Логічно. А як ви / ми визначимо ступінь його врівноваженості? А якщо це величина поетичної / прозаїчної думки так "прикалується"?, у нього, бачте, таке натхнення нині wink
Тут потрібно визначати не психологічні якості автора, бо ми не психологи.
Слід чітко виписати вимоги до твору поетичного чи прозаїчного.
Колись Михайло Карповий на ПМ провів зі мною лікбез про такий твір, який повинен бути завершеною думкою із початком, кульмінацією і логічним результатом. Включаючи стилі, рими, ритми і таке інше (йшлося про поезію). От це повинно бути чітко виписане і з цієї точки зору ми і повинні писати рецензію і оцінювати твір.
Якщо у творі подано суцільний набір не пов'язаних нічим поміж собою слів, типу творів Миська - це одне.
А якщо твір граматично правильно виписаний, чітко викладений за усіма правилами творення і несе у собі агресивно-депресивні-маніакальні настрої типу кровожерства, нечистої сили, то як його сприймати? Як такий твір впливає на молоде покоління?
А для онаністичних нісенітниць слід виділити (а може і є?) розділ "Еротика". Для вас - це нісенітниці. А для Юрка Покальчука, наприклад, - психологічна драма "Кама-Сутра"...
Що ж до плювання в душу. Мені дуже часто туди плювали і дуже боляче. Таке буває і нині. Але поза тим, я неупинно стараюся робити світ кращим і прагну бути оптимісткою, можливо не завжди вдається, але я стараюся заштурхувати депресію десь далеко із своєї душі і піднімати настрій усім навколо, бо часто їхній настрій залежить від мого...
І ще, не сприйміть цей мій коментар, як протиставляння мене комусь. Це, просто, думки вголос smile


Посміхаймось, бо ми цього варті :)
 
cordaДата: Нд, 28-10-07, 21:32 | Повідомлення# 102
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 76
Репутація: 1
Статус: Offline
Оксано, на сьогоднішній день моїм улюбленим магазином у Варшаві є саме «Емпік» на Маршалковській. Я заскакую туди на хвилинку і виповзаю через годину-півтори. І ніколи – з пустими руками, завжди везу додому якийсь набуток. Там панує чудовий мікроклімат, можна посидіти у затишному куточку на канапі, погортати новинки, отримати автограф відомого автора.

А от чому у київському «Емпіку» такий мізерний вибір книг українською, так це мабуть треба питати у місцевих діловарів від справ організації книготоргівлі. Нмд, їх цікавить передо всім прибуток, а сентименти вони залишають таким, як ми. Отих п»ять відсотків - це вельми сумна статистика.

Що ж до селекції творів, Оксано, то я думаю, що наша редактор (на щастя - літературознавець за освітою) здатна об»єктивно оцінити як рівень їх технічности, так і «наповнення». І відрізнити еротику від ексґібіціонізму та несмаку – теж. Повірте, тут не потрібно бути психологом (чи психіатром). Як на мене, для такої справи повинні вистачити відповідна освіта+ інтелект+наявність доброго смаку. А читачі, звісна річ, завжди можуть висловити й аргументувати свою точку зору у сенсовно написаній рецензії.

Хоч я особисто міцно сумніваюся у тому, що хтось на кшталт Покальчука може виставляти свої твори на ГАКу під псевдо, скажімо, Анна Коновалова. Якщо ж я помиляюся, і на «гоголівках» є багато аматорів такого римування, тоді варто було б започаткувати гумористичну рубрику «Приколи». І нехай собі на здоров»я приколюються - і читачі, і автори. Це – питання особистих смаків і преференцій.

Оксано, я не пробую змінити світ гаслами та лозунгами. У даний момент я виконую свою бельферську працю (вельми нелегку, як на мене) саме так, щоб прививати своїм учням хороший смак і якомога більше поширювати їхні горизонти. А ще – щоб ламати національні стереотипи, які, нмд, є значною проблемою сучасности. Проте це вже буде инша тема, а я занадто розписалася у цій.

Сподіваюся, що нічим Вас не образила. Мої комунікати можуть виглядати дещо різкуватими, проте вони щирі. smile


Не вір, не бійся, не проси.

Повідомлення відредагував: corda - Нд, 28-10-07, 21:33
 
AntonДата: Нд, 28-10-07, 23:01 | Повідомлення# 103
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 47
Репутація: 1
Статус: Offline
Мене дуже цікавить, як шановні обліковці вирахували ті п'ять процентів для "Знання". Уся ліва частина того магазину віддана під українських авторів, і більшої добірки ви не знайдете ніде. Ви мабуть разом з мапами на другому поверсі порахували, щоб проценти зійшлися.

Джентельменові не личать емоції, які не можна виразити стандартними смайлами :)
 
ОксанкаДата: Пн, 29-10-07, 16:33 | Повідомлення# 104
СЕВАМА-МАМА
Група: Диякон
Повідомлень: 38
Репутація: 1
Статус: Offline
corda, Ви нічим мене не образили smile
Навпаки, У нас із Вами виявилися спільні улюбленці - магазин Емпік, наприклад. Там, дійсно затишно.
Національні стреотипи слід ламати, ще й обома руками...
Мені приємно із Вами спілкуватися, і щиро бажаю Вам наснаги у вашій праці smile

Anton,
я стараюся спокійно сприймати ваш неординарний гумор чи іронію...

Що ж до редакторів ГАК - дуже приємно, що вони є фахівцями своєї справи. І я щиро вболіваю за них і їхню справу також. Бо це дуже важко вичислити усіх авторів і відслідкувати (прочитати, проаналізувати) їхні твори. Саме у цьому і потрібна їм наша допомога - наші конструктивні рецензії із переосмисленням твору, а не проста переписка під ними із автором чи читачами smile
До речі пропозиція - якось заборонити анонімні дописи. Коли людина вимушена буде підписуватися (а це можливо - створити таке віконечко, яке не відправить твій допис далі, бо не усі поля заповнені), то надіюся поменшає обливання брудом, бо тоді уже дійсно муситимеш думати ЩО і ЯК написати перед відправкою рецензії чи відгуку на неї у ефір...

Усього найкращого колегам по перу smile


Посміхаймось, бо ми цього варті :)
 
MyroslavaДата: Ср, 31-10-07, 15:23 | Повідомлення# 105
Матушка
Група: Диякон
Повідомлень: 195
Репутація: 1
Статус: Offline
до теми клонів і кіборгів....
Мисько Ввсильович чинить опір...

smile :) smile

А НПРабінович - повернувся tongue

Повідомлення відредагував: Myroslava - Ср, 31-10-07, 15:51
 
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Дискусії щодо майбутнього ГАКу » Атака клонів (Зміна ніків та імен)
  • Сторінка 7 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • »
Пошук: