[ГПКЧ ]
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • »
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Обговорення творів авторів ГАКу » Проза. Нові цікаві автори, нові цікаві твори
Проза. Нові цікаві автори, нові цікаві твори
tanyaДата: Ср, 07-02-07, 20:37 | Повідомлення# 16
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Anton)
очолити рух НМД
- яким чином?

власне - ви хотілми сказати, Антоне, - досягати кристалізації жанру, чи як? angel


модератор всіх поетів

Повідомлення відредагував: tanya - Ср, 07-02-07, 20:39
 
OlesДата: Ср, 07-02-07, 22:44 | Повідомлення# 17
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Anton)
І ще - ми можемо пролетіти повз якісь цікаві моменти в мережі.

Антоне, ця дискусія матиме сенс тільки тоді, коли ми визначимося з пріоритетами й метою заради чого це робиться. Саме про це я писав вище.

На мою скромну думку, обмеження мінімальної кількости слів у прозі може призвести до зменшення кількости міні-текстів і загального підвищення якости більш суттєвих текстів. Це вважаю добром для ГАКу. Якщо за мету брати відстежування тенденцій розвитку цікавих моментів у мережі - то ти стопудово правий, треба залишити все як є і нічого не змінювати.

Але мені здається, що деякі пріоритети не завжди сумісні. Тому останнє слово - за Адміністрацією. З огляду на заявлену мету й продемонстровану практику - укладання паперової версії ольмонагу - особисто б я схилявся не до нарощування кількости авторів, а поліпшення якости текстів. Одним з можливих (але не конче обовязкових) кроків я бачу саме укрупнення прозових текстів. Ти знаєш, що більший за обсягом текст потребує принаймні більше уваги автора. У більшому за обсягом творі є більше матеріалу для рецензій, зауваг, дискусій, обговорень.

А щодо "розшерених анекдотів" - то мені дуже рідко кортить їх рецензувати, обговорювати чи взагалі звертати на них увагу з огляду на їхню легковажність, егоцентричність і несерйозність. Попри те, що иноді серед них є справжні перли. Може варто було запровадити окрему жанрову категорію між Прозою і Поезією? Скажімо, Мініатюра - як дзеркало мережевої природи ГАКу? smile

Щиро,
Олесь Б smile

Добавлено (07-02-07, 22:44)
---------------------------------------------
П.С. До речі, варто провесте запропоноване тобою порівняння з иншими укрлітсайтами, напр. з Самвидавом і Літклубом. Ось там якраз і процвітають такі "міні-тексти" чи розширені анекдоти. Але по-перше, там зовсім немає такої потужної рецензійної спільноти, яку ми маємо на ГАКу. Особисто для себе вважаю важливим елемент Академії в Гоголівській Академії. Це є значною перевагою ГАКу перед иншими укрлітсайтами. І по-друге - там, на відміну від ГАКу, немає чітко продемострованої перспективи побачити тексти на папері у формі ольмонагу.
Варто ці відмінності плекати й розвивати!

Повідомлення відредагував: Oles - Ср, 07-02-07, 22:52
 
МалахайДата: Ср, 07-02-07, 22:50 | Повідомлення# 18
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 96
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Oles)
Одним з можливих (але не конче обовязкових) кроків я бачу саме укрупнення прозових текстів. Ти знаєш, що більший за обсягом текст потребує принаймні більше уваги автора. У більшому за обсягом творі є більше матеріалу для рецензій, зауваг, дискусій, обговорень.

Повністю підтримую.
Щоправда серед міні-творів справді інколи трапляються такі, що варті уваги і обговорення, що справді беруть за живе. Але таких, у кращому випадку, 1-2 на десять.
 
tanyaДата: Чт, 08-02-07, 10:16 | Повідомлення# 19
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
щодо "укрупнення"

нещодавно була тема, що видавці відмовляються видавати авторів невеликих прозових форм. Усім потрібні романи (новелістам це явно не до душі, чи не так?)

Щодо нетівської літератури. Цифровий формат таки накладає свій відбиток і на форму також. Тому, можливо, першопричина у якості цих творів. Ось із чого варто починати.

Але те, що зовсім крихітні творіння варто циклізувати - це так.


модератор всіх поетів

Повідомлення відредагував: tanya - Чт, 08-02-07, 10:17
 
КамЮДата: Чт, 08-02-07, 10:40 | Повідомлення# 20
Почесний Мак-арій
Група: Диякон
Повідомлень: 203
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (tanya)
ещодавно була тема, що видавці відмовляються видавати авторів невеликих прозових форм. Усім потрібні романи (новелістам це явно не до душі, чи не так?)

Зараз романом вважається текст у пятдесят сторінок шіснадцятим кеглем. Тому з оптимізмом очікую того часу, коли наші твори обсягом в 2-3 тисячі слів стануть романами, crazy

А щодо укрупнення - хіба ж не говорили наші отці-засновники що розмір має значення? devil

Повідомлення відредагував: КамЮ - Чт, 08-02-07, 10:46
 
tanyaДата: Чт, 08-02-07, 11:24 | Повідомлення# 21
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (КамЮ)
Тому з оптимізмом очікую того часу, коли наші твори обсягом в 2-3 тисячі слів стануть романами,

щиро вірю, що так воно і станеться hands


модератор всіх поетів
 
MyroslavaДата: Чт, 08-02-07, 12:58 | Повідомлення# 22
Матушка
Група: Диякон
Повідомлень: 195
Репутація: 1
Статус: Offline
Привіт усім.
Щодо обмеження прози за обсягом - я особисто за, але, знову ж таки, судячи з дискусії, ви ї самі розумієте небезпеку. Цілком можливо, що твори у формі потоку свідомості легко переростуть через обмеження і розповзуться до необхідного обсягу, бо це нескладно, а завершені мініатюри просто на сайт не потраплять.
Щодо жанрової специфікації - тут проблема у специфіці сучасної літератури, яка часто не тримається в межах єдиного жанру. Хоча видається доцільним ввести пошук по жанрам, як їх вихначають сямі автори.
Є ідея зробити чергові рубрики. "Найактивніше обговорюються" - твори із найбільшої кількістю рецензій та "Без коментарів" - твори (останні надходження) з мінімальною кількістю рецензій.
Також є ідея замінити статті на головній сторінці на "кращі рецензії місяця"
Як вам це?
blink blink blink
 
МалахайДата: Чт, 08-02-07, 13:46 | Повідомлення# 23
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 96
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Myroslava)
Щодо обмеження прози за обсягом - я особисто за, але, знову ж таки, судячи з дискусії, ви ї самі розумієте небезпеку. Цілком можливо, що твори у формі потоку свідомості легко переростуть через обмеження і розповзуться до необхідного обсягу, бо це нескладно, а завершені мініатюри просто на сайт не потраплять.

Можливо краще до прози і поезії додати мініатюру. Тоді межа кількості слів для неї становитиме від 1 до 500, а для прози від 500 і вище. Тоді міні-твори не будуть розповзатися до необхідного мінімуму. А автори таких творів змушені будуть їх встановлювати в розділ мініатюри, та й прихильникам такого жанру буде легше їх шукати і читати.
Quote (Myroslava)
Є ідея зробити чергові рубрики. "Найактивніше обговорюються" - твори із найбільшої кількістю рецензій та "Без коментарів" - твори (останні надходження) з мінімальною кількістю рецензій.Також є ідея замінити статті на головній сторінці на "кращі рецензії місяця"

Підтримую!!! ok


Повідомлення відредагував: Малахай - Чт, 08-02-07, 13:49
 
tanyaДата: Чт, 08-02-07, 16:01 | Повідомлення# 24
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Myroslava)
Є ідея зробити чергові рубрики. "Найактивніше обговорюються" - твори із найбільшої кількістю рецензій та "Без коментарів" - твори (останні надходження) з мінімальною кількістю рецензій.
Також є ідея замінити статті на головній сторінці на "кращі рецензії місяця"
Як вам це?

Дуже слушні пропозиції. Я - за respect


модератор всіх поетів
 
oleksaДата: Чт, 08-02-07, 16:52 | Повідомлення# 25
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 31
Репутація: 0
Статус: Offline
Треба, треба щось робити з цими "есемесками", підтримую. Але мені здається слід врахувати один нюанс. Часто початківці починають писати саме з такого міні- тексту. То ж варто звернути увагу на це. А так, якщо поставити обмеження - можливо буде втрачено потенційного автора, який задля перевірки надіслав твір. Інша справа, якщо автор достатньо тривалий час знаходиться в Академії, а все пише міні. Ліньки писати більше, складається враження. І статті треба кудись подіти ( в сенсі "заховати"), бо багато місця займають, а нового там нічого немає... І рецензії на прозу і поезію слід розвести, бо губляться. Хоча особисто я на це уваги не звертаю, дивлюсь безпосередньо сам текст.
О.Т. smile biggrin


тим
 
OlesДата: Чт, 08-02-07, 16:58 | Повідомлення# 26
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
Підтримую будь-які зміни! Найліпший спосіб переконатися спрацюють вони чи ні - запустити їх у Мережу й потім робити висновки.
 
zipaДата: Пт, 09-02-07, 12:40 | Повідомлення# 27
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 71
Репутація: 0
Статус: Offline
А БАБА ЯГА ПРОТІВ! smile

Я так розумію, що гетьусі наші "великі" письменники (ну, тобто письменники які полюбляють відносно велику форму), свято впевнені, що написати мініатюру дуже легко.
Ню-ню smile
А ви самі спробуйте, а? Спробуйте, написати щось до 500 значків хай навіть з пробілами, щоб це було читабельно, цікаво і розкривавсая авторський замисел. АБо хоча б створювався певний настрій.
Я за виокремлення мініатюр в окремий розділ.


Талант не проп'єш.
Особливо якщо його немає...


Повідомлення відредагував: zipa - Пт, 09-02-07, 14:13
 
tanyaДата: Пт, 09-02-07, 13:08 | Повідомлення# 28
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (zipa)
Я за виокремлення мініатюр в окремий розділ.

ну то про це ж і мовилось... Не про дискримінацію, а виокремоення в окремий жанр (тобто розділ "мініатюра")

звичайно, якщо я вірно зрозуміла попередніх коментаторів deal


модератор всіх поетів

Повідомлення відредагував: tanya - Пт, 09-02-07, 13:09
 
КамЮДата: Пт, 09-02-07, 13:54 | Повідомлення# 29
Почесний Мак-арій
Група: Диякон
Повідомлень: 203
Репутація: 2
Статус: Offline
Я теж за колгосп up , але не в нашому селі. dont .
 
zipaДата: Пт, 09-02-07, 14:16 | Повідомлення# 30
Філозоф Хома Брут
Група: Диякон
Повідомлень: 71
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (tanya)
ну то про це ж і мовилось... Не про дискримінацію, а виокремоення в окремий жанр (тобто розділ "мініатюра")

Ну, так, казали про це. Прсто переважна більшість висловлювалось у зневажливому тоні, типу, "мініатюру" накатати кожен йолоп в змозі, тож я і запропонував - самім спробувати smile


Талант не проп'єш.
Особливо якщо його немає...
 
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Обговорення творів авторів ГАКу » Проза. Нові цікаві автори, нові цікаві твори
  • Сторінка 2 з 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • »
Пошук: