[ГПКЧ ]
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Обговорення творів авторів ГАКу » Гаківські конкурси - блєск !!! (у цій темі обговорюються поточні гаківські конкурси)
Гаківські конкурси - блєск !!!
КамЮДата: Вт, 19-12-06, 08:50 | Повідомлення# 31
Почесний Мак-арій
Група: Диякон
Повідомлень: 203
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Myroslava)
може, українське готичне лавсторі?

Ага, нас затопить море солоних і гірких дівочих сліз і тоді доречно буде провести конкурс морського оповідання, crazy

Повідомлення відредагував: КамЮ - Вт, 19-12-06, 08:51
 
СемінаристДата: Вт, 19-12-06, 10:32 | Повідомлення# 32
Група: Семінарист





[quote=КамЮ]Quote (Myroslava)
може, українське готичне лавсторі? [/quote]
да!
 
tanyaДата: Вт, 19-12-06, 11:03 | Повідомлення# 33
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
невже лавсторі пишуть тільки дівчата? А я думала, що і чоловіки мають до того стосунок... love

модератор всіх поетів
 
КамЮДата: Вт, 19-12-06, 11:32 | Повідомлення# 34
Почесний Мак-арій
Група: Диякон
Повідомлень: 203
Репутація: 2
Статус: Offline
Мені теж хочеться прочитати щось таке легке і елегійне про кохання від Коки Черкаського чи побачити звабливий жіночий образ поміж суворих фінських снайперів, нахабних московицьких полковників та безкомпромісних борців за волю України в творчості Олеся Бережного, smile .
 
OlesДата: Вт, 19-12-06, 16:30 | Повідомлення# 35
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
Завжди готовий!
Оце зараз тільки з Кабанами розберуся і мерщій - за Ґотичне Кохання! evil
 
oleksaДата: Ср, 20-12-06, 12:47 | Повідомлення# 36
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 31
Репутація: 0
Статус: Offline
А в мене виникли ось які думки. Якось Мирослава жалілася ( десь у полеміці з Камю), що конкурс рецензій ледве-ледве пройшов. ТО може варто було його проводити разом із конкурсом оповідань. Матеріал буде гарний для рецензування.
А ще - може варто вже починати вести розмови не про оповіданя, а про щось значніше - повість, чи що... Ну там, часу дати більше. Адже колись це прийдеться робити, чому б не починати. До того ж це можна робити паралельно з іншими конкурсами.Протягом півріччя, наприклад.. smile


тим
 
AntonДата: Ср, 20-12-06, 13:22 | Повідомлення# 37
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 47
Репутація: 1
Статус: Offline
Зараз повістей не пишуть. 50 сторінок - і вже роман smile

Насправді повість - наш (звісно спільно з іншими слов'янами) жанр, те що на Заході називають новелою. Було б дуже доречно спробувати його підтвердити й доповнити сучасними творами.

Але мені здається, що для інтернету це завеликий обсяг, може не піти.


Джентельменові не личать емоції, які не можна виразити стандартними смайлами :)
 
oleksaДата: Ср, 20-12-06, 14:00 | Повідомлення# 38
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 31
Репутація: 0
Статус: Offline
Ну, не може ж "академія " залишитись в межах малої форми. Який сенс? Все повинно розвиватись. Звичайно,можна вдосконавлюватись і так. Проте, а раптом виявиться, що в когось краще вийде твір з більш великим обсягом...Це я так, на перспективу... smile

тим
 
AntonДата: Ср, 20-12-06, 14:53 | Повідомлення# 39
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 47
Репутація: 1
Статус: Offline
В шановної Академії діє обмеження по кількості знаків при додаванні творів. Це не дуже пристосовано для великих форм, які доводиться публікувати частинами.

Але я цього не критикую, а навпаки, схвалюю. Такі вимоги інтернету.

Але, Олексію, чому ви так беззастережно думаєте, що великі форми то щось краще, ніж оповідання? Я, звичайно, не слідкую за кон'юктурою, але мені здається, що збірок оповідань зараз навпаки друкують менше, ніж романів. Крім Жолдака останнього нічого на думку і не спадає, чесно кажучи. Варто надолужити.


Джентельменові не личать емоції, які не можна виразити стандартними смайлами :)
 
tanyaДата: Ср, 20-12-06, 16:09 | Повідомлення# 40
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
1. Я також за готичне кохання!!! love

2.

Quote (Anton)
Зараз повістей не пишуть. 50 сторінок - і вже роман

погоджуюсь стовідсотково!!! Я вже писала про це на якомусь із літературних форумів. Мені іноді здається, що класичні означення жанрів взагалі втратили не те щоби актуальність, а йде якась тотальна тенденція до спрощення.

3. В комп*ютерній версії легше читаються невеликі прозові форми. Але, якщо твір захоплює, то і великі форми прочитуються легко. Просто розгорнуте прозове полотно потребує часу (але може від того тексти будуть тільки якіснішими?... deal )


модератор всіх поетів
 
OlesДата: Ср, 20-12-06, 16:32 | Повідомлення# 41
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Anton)
Я, звичайно, не слідкую за кон'юктурою, але мені здається, що збірок оповідань зараз навпаки друкують менше, ніж романів. Крім Жолдака останнього нічого на думку і не спадає, чесно кажучи. Варто надолужити.

Антоне, тобі здається правильно - збірок оповідань зараз друкують менше, ніж романів. З власного досвіду - редактори по видавництвах назагал воліють мати справу з великими формами. І це пояснюється не тим, що автори оповідань не пишуть, а саме "кон'юктурою". Буцімто покупці надають перевагу саме романам, а не збіркам оповідань.

Щодо Жолдака - це один з моїх найулюбленіших авторів! НМД, це один з двох найталановитіших українських порозаїків сучасної укрлітератури. Але наскільки його твори відомі серед широких читацьких кіл? Скажімо, якщо порівнювати його збірки оповідань з романами Дереша, Карпи тощо?

Надолужувати треба! Але, вочевидь, не збірками оповідань, а саме романами. Ти вже почав?
Щиро,
Олесь crazy

 
AntonДата: Ср, 20-12-06, 16:47 | Повідомлення# 42
Ритор Тиберій Горобець
Група: Диякон
Повідомлень: 47
Репутація: 1
Статус: Offline
Чим особисто мене приваблюють літературні сайти, можна випробувати якісь частини великого твору на певній аудиторії і взагалі вирішити, чи варто його дописувати, чи витратити час якось більш раціонально.

А більший час потрібен не лише авторові для написання, але й читачеві для читання. З цим якраз проблеми. Люди охочіше роздруковують і читають потім з паперу. Але це вже не літературних сайтів здебільшого стосується, а онлайнових бібліотек.

Я декілька раз намгався адаптувати великі тексти до Мережі, але жодного разу результатом не був задоволений.

Добавлено (2006-12-20, 16.47.00)
---------------------------------------------

Quote (Oles)
Надолужувати треба! Але, вочевидь, не збірками оповідань, а саме романами. Ти вже почав?

Я вже припинив smile То не моє. Я ж по 5 копійок все перераховую, не можу говорити по телефону довше 3 хвилин і таке інше.

Ти власне, бачив ті мої спроби, здається. А саме "придибашку". Не скажу, що від її писання отримував задоволення.

Тож я краще вперто писатиму оповідання, а там або кон'юктура зміниться, або по часописах їх приладнаю поодинці.


Джентельменові не личать емоції, які не можна виразити стандартними смайлами :)
 
tanyaДата: Ср, 20-12-06, 17:05 | Повідомлення# 43
Муза
Група: Диякон
Повідомлень: 240
Репутація: 2
Статус: Offline
Як на мене, Антоне, то справді, друкувати великі прозові твори на сайтах - справа не вдячна. Оскільки мережева література більше розрахована на блискавичний результат: написав - отримав відповідь. А з великими формами якраз цього досягти майже не можливо. У даному випадку продуктивінше контактувати із видавцями, які би представили ваш твір безпосередньо через паперову книжку. Але це також справа не легка (маю на увазі діалог із видавцями). Тому й виходить, що як для мережі - то оповідання-новела більш відповідають формату. А видавцеві потрібні романи - нехай би це було щось і на сторіночок 50 шрифтом, яким зазвичай друкують дитячі книжки (аби роздивлятись літери добре було blink )

модератор всіх поетів
 
КамЮДата: Ср, 20-12-06, 17:13 | Повідомлення# 44
Почесний Мак-арій
Група: Диякон
Повідомлень: 203
Репутація: 2
Статус: Offline
Пропоную створити тему з назвою на кшталт "Розмір має значення?" чи "Збірка vs роман"і уклінно просити нашого доброго модератора перенести цю туди цю дискусію з дописа #37.
 
OlesДата: Ср, 20-12-06, 17:42 | Повідомлення# 45
Богослов Халява
Група: Диякон
Повідомлень: 109
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Anton)
Я вже припинив То не моє. Я ж по 5 копійок все перераховую, не можу говорити по телефону довше 3 хвилин і таке інше.

Антоне, я цілком на твоєму боці. По телефону не можу говорити взагалі. blahblah Натомість мушу бачити текст deal - тому спілкуюся майже виключно е-поштою. Голосом можна залишити мені повідомлення на автовідповідачеві, а я вже відпишу милом. Утім, щодо роману - запевняю, що ти мусиш. Воно є твоїм! Наполегливо змушуй себе писати, а коли нарешті закінчиш - переконаєшся, що я був правий. cranky

Quote
Ти власне, бачив ті мої спроби, здається. А саме "придибашку". Не скажу, що від її писання отримував задоволення.

Так, бачив. І від її читання отримував величезне задоволення! Хоча назва мені не подобалася ані тоді, ані тепер.

Quote
Тож я краще вперто писатиму оповідання, а там або кон'юктура зміниться, або по часописах їх приладнаю поодинці.

Навіть аби по часописах приладнати їх поодинці - це чималий шмат зусиль і часу. Повір мені, я вже з"їв на тому 100 пудів солі! Щодо впертого писання - цілком поділяю твою думку. А брак оповідань у паперовій укрлітературі - це недолік. Малі прозові форми - це дуже важливий складовий елемент будь-якої повноцінної літератури. Прозаїк, який цурається писання оповідань викликає в мене підозру. no
 
Мистецький Форум » * Літературний форум "Гоголівської Академії" » Обговорення творів авторів ГАКу » Гаківські конкурси - блєск !!! (у цій темі обговорюються поточні гаківські конкурси)
Пошук: