НОВИЙ КОНКУРС НА ГАКУ Від сьогодні стартує новий конкурс, який покликаний стати однією із нових невід’ємних складових сайту “Гоголівська академія”. Тобто тривати він буде перманентно.
Це конкурс на кращу рецензію на українську книжку для газети “Друг Читача”.
Дехто з вас її отримує за передплатою, для інших даю коротку інформацію.
“Друг читача” ─ найкраща газета про книжки. Наше гасло: 80% читачів обирають книгу за порадою друзів. Виходить двічі на місяць та інформує про події книжкового світу: новини, новинки; ексклюзивні інтерв’ю із сучасними письменниками; актуальні репортажі з літературних подій, що відбуваються в Україні; коментарі фахівців; нестандартний погляд на відомі книги та всесвітньо знаних письменників.
Правила конкурсу достатньо прості:
1. Ви берете книгу, яку ви прочитали і яка вам сподобалась, і пишете на неї рецензію (як -див. нижче).
2. Постите на ГАК у розділ “Проза” із позначкою “Рецензія для ДЧ”.
3. Ті пости, які відповідають визначенню “рецензія”, збираються на сторінці конкурсу в довгий список, де стають доступними до прочитання усіма бажаючими як надзвичайно цінне джерело інформації про новинки книжкового ринку.
4. З цього списку редакція газети “Друг читача” кожного місяця буде вибирати найкращі (аргументувавши свій вибір) і публікувати їх. Автор рецензії отримaє гонорар, досвід публікації (черговий або перший), славу і відомість вже не лише серед гаківців, а й серед значно ширшого кола читачів.
5. І так день за днем, місяць за місяцем…
6. Що не означає, що ви повинні писати лише рецензії на книжки замість прози, поезії, та рецензій на гаківський доробок.
7. Конкурс покликаний поглибити ваш досвід критичного аналізу, який ви почали здобувати тут, і показати, чи має він якісь результати.
8. Адже цього разу ви вже не зможете обмежитесь кометами “Прикольно. Аффтар жжот!”.
Ось умови і поради до написання рецензій, яких бажано дотримуватись:
1. Рецензія має бути обсягом 2800 – 3100 знаків з пробілами.
2. Рецензія має бути написана українською мовою.
3. Рецензія має бути написана на книгу 2007 року видання, видану в Україні українською мовою. Жанрових обмежень нема: це може бути художня література, наукові розвідки, довідкові видання і т.д.
4. Рецензія – перш за все месідж до потенційного читача книги, рекомендація до прочитання.
5. На початку рецензії мають бути зазначені вихідні дані книги (приклад: «Катерина Липа. Під захистом мурів. – К.: Наш час, 2007. – 184 с.).
6. У рецензії має бути <b>одна основна авторська думка-ідея, яка розкривається, ілюструється, аргументується і доводиться наприкінці. Тобто думка має бути завершена.
7. Рецензент не має докладно переказувати зміст книги або сюжет твору, але кількома аналітичними реченнями окреслити його, визначити структуру, особливості композицій.
8. Рецензія має містити об’єктивну компоненту, бути критичним аналізом тексту (можуть розглядатись текст і контекст, форма і зміст, специфіка назви твору, індивідуальний стиль автора, його нюанси і особливості, історія створення і т.д.).
9. Рецензія має містити суб’єктивну компоненту, особисту оцінку та роздуми на тему, але вона має базуватись на критичному аналізі твору.
10. Яка компонента буде переважати у конкретній рецензії, вирішувати автору. Але все одно магістральна думка має бути єдина.
11. Твір, розглянутий у рецензії, бажано розглядатись як у контексті творчості даного автора, так і у контексті сучасного літературного процесу.
12. До написання реценції можна підходити як конструктивно, так і максимально творчо.
13. Але рецензія не має містити ненормативної лексики.
Ніби все. Читайте, думайте, якщо будуть питання-пропозиції – пишіть редактору(або на форум).
Правила будуть уточнюватись і доповнюватись.
Сторінка конкурсу буде зроблена трохи пізніше.
Успіхів!